Hajfestés szakértelemmel

Elég csak kilépni az utcára, és bebizonyosodik az az alaptézis, mely szerint az egyenes hajú nők göndört, a göndör hajú nők szögegyeneset akarnak, a szőkék inkább vörösek lennének, a vörösek pedig talán inkább barnák. Bár nem egyszer hallottam, hogy a legtöbb embernek a természetes hajszíne áll a legjobban, sokaktól nem áll távol, hogy beintsenek a géneknek és megtalálják valódi önmagukat. Valaki azonnal ráakad a hajszínre, valaki vad kísérletezésbe kezd és a lelkiállapotának vagy a divatnak megfelelően festeti be a haját. Azért van pár dolog, amit érdemes tudni a hajfestésről, mielőtt belevetnénk magunkat az ügymenetbe.

Mindenki, aki valaha is változtatott már hajszínt – akár drasztikusan, akár csak néhány árnyalatot – jól tudja, hogy a hajszín nagyon kifejező, és képes teljesen megváltoztatni a megjelenést. „Éppen ezért nekünk, fodrászoknak, az olló mellett ez a másik eszközünk a  vendégeink megváltoztatására. Napjainkban nagyon sokféle termék és technika áll rendelkezésünkre, szinte már bármi megvalósítható. A tökéletes hajszín alapja a vendéggel való kommunikáció és a precíz diagnózis. Egy hajszín kiválasztásánál figyelembe kell venni, ki milyen egyéniség.
„Három fő egyéniség típust különböztetünk meg: a naturálisat, az elegánsat és az extrémet. Ezeket a tulajdonságokat egy jó szakembernek fel kell ismerni, és ennek függvényében kell a hajszínt megtervezni.
Bár a különböző, színes (kék, penészzöld, narancs, fáradt eper) csíkokkal találkozhattunk már a kifutón kívül is, a mostani hajszíndivat elment a natúr színek irányába. Ugyanakkor divat még a szőke, annak minden árnyalata, és a melír is. Ennek viszont már semmi köze a „csíkos” hajhoz, ami még néha-néha feltűnik az utcán.

A melír akkor szép, ha nem túl nagy a színkülönbség az alaphajszín és a melírozott tincsek között. Több változata is van: fűzött melír, lapmelír, fésűs melír és különböző szabadkézi technikák. A melírt használják akkor is, ha a vendég allergiás, mert a festék ilyenkor nem érintkezik a fejbőrrel, egy lenőtt hajat is nagyon szépen újra lehet melírozni.


Vannak a színezők, amik a haj külső felszínén tapadnak meg. Ezekből is van kimosható, ami csak pár hajmosásig tart. A tartós hajszínező az, ami maradandó változást eredményez, de körülbelül négyhetente újraszínezés szükséges. Ezeket használhatjuk természetes színek előállítására, színfelfrissítésre. Fontos tudni, hogy ezek a színezők csak nem teljesen fedik az ősz hajat.

Van olyan, akivel nem voltak kegyesek a gének, és már huszonéves korában őszülni kezd a haja. Ilyenkor már más típusú hajfestéket kell bevetni, különben nem lesz látható a változás. Ezek a hajfestékek már maradandó változást eredményeznek.

Aki pedig azt gondolja, hogy a hajfestés természetes útját választja és hennával próbálkozik, az nagyon gondolja meg a használatát. „A növényi alapú festékek, például a henna, nagyon kímélők és természetesek ugyan, de csak lenöveszteni lehet őket, a hajról eltüntetni nem. Ez akkor rossz, ha valaki világosítani szeretne, tehát nagyon nehéz tőle megszabadulni. 

Bízzuk a hajfestést mindig a szakemberre.